Get Adobe Flash player
Nowości - Wydarzenia

Orszak Trzech Króli w Naszej Parafii

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmem z tego wydarzenia
zorganizowanego w Baniosze 6 stycznia 2016 roku
 


 

serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników!

 

 
Nowości - Wydarzenia

6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

K+M+B czy C+M+B?

Nakreślenie  poświęconą kredą na drzwiach domu 3 liter i bieżącego roku oznacza Boże  błogosławieństwo (wyjaśnienie tego dalej!) oraz jest pięknym świadectwem wiary,  zgodnym ze słowami Jezusa: " Do  każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed  moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi,  tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" (Mt 10,  32-33).

"K+M+B" - dziś mało kto wie, co tak naprawdę ów napis na  drzwiach oznacza. Prawie każdy zapytany o to odpowie, że kreślone litery "K M B"  oznaczają trzech króli -  Kacpra, Melchiora i Baltazara. Nic bardziej  mylnego....

Czytaj więcej…

 
Nowości - Wydarzenia

 

Ksiądz przychodzi "po kolędzie"...

 

Jedni wyczekują wizyty księdza z radością, dla innych to przykry obowiązek, jeszcze inni twierdzą, że to tylko zbiórka pieniędzy lub strata czasu. Przeczytaj i dowiedz się skąd wziął się zwyczaj kolędowej wizyty duszpasterskiej, co jest w niej najważniejsze i jak się do niej przygotować!


Czytaj więcej…

 
Nowości - Wydarzenia

Życzenia Świąteczne

034

Niech Jezus, który przychodząc na świat objawił nam miłość Ojca okaże Wam - drodzy Bracia i Siostry - także i dziś swe łagodne i wrażliwe serce. W Roku Miłosierdzia niech Jego miłosierdzie przemienia Wasze życie w codzienne doświadczenie szczęścia i radości z bycia dziećmi tak wspaniałego Ojca!

Z najlepszymi życzeniami na Boże Narodzenie dla wszystkich Parafian.

 

ks. Proboszcz       

 
Nowości - Wydarzenia


 REKOLEKCJE ADWENTOWE 2015

W dziele Audio zamieszczone zostały nagrania z tegorocznych rekolekcji, które prowadził w tym roku ks. Kazimierz Fiećko, zapraszamy do wysłuchania ich raz jeszcze, lub podzielenia się nimi z rodziną i znajomymi.


 
PEREGRYNACJA

obraz

obraz Najświętszej Maryi
Panny Królowej Pokoju
aktualnie peregrynuje po:

WILCZYNKU

Oto film jak zaczęła się peregrynacja 25.03.15r:

OGLĄDAJ

Katechezy dla dorosłych

Katechezy dla dorosłych odbywają się w roku szkolnym co tydzień na początku Mszy Św. o godz. 10.30. Aktualnie omawiana jest Liturgia i znaczenie Mszy Świętej.
Serdecznie zapraszamy.

Światowe Dni Młodzieży

 


polecamy w sieci..
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama