16 listopada 2014 r.

poświęcenie nowej kapliczki Św. Huberta w alei Jana Pawła II

Dziękujemy Nadleśnictwu Chojnów i Konfraterni Leśników
za zrealizowanie tej pięknej inicjatywy. Bóg zapłać!

PRAWDA O HALLOWEEN

Nowości - Wydarzenia

W listopadzie modlimy się za zmarłych

z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych

Kościół Katolicki wiarą w tajemnicę Świętych Obcowania uświadamia wszystkim wiernym, że obok Kościoła Pielgrzymującego przez doczesność i Kościoła Zbawionych w Niebie istnieje też Kościół Pokutujących w Czyśćcu. Nie wiemy, które dusze zmarłych ludzi, zanim dostaną się do nieba muszą poddać się czyśćcowej pokucie. Z doświadczenia jednak wiemy, że słaba ludzka natura, skłonna do grzechu sprawia, że niewielu po śmierci idzie bezpośrednio do nieba. Dlatego Kościół modli się za wszystkich zmarłych, szczególnie w miesiącu listopadzie, który jest miesiącem modlitewnej solidarności Kościoła Pielgrzymującego na ziemi z Kościołem Pokutującym w Czyśćcu. Dusze po śmierci człowieka nie mogą już zasługiwać dla siebie, dlatego nie mogą nic uczynić w swojej sprawie. Potrzebują modlitwy ludzi żyjących, aby skrócić okres pokuty i wcześniej dostać się do nieba. Ze swej strony potrafią okazać wielką wdzięczność tym, którzy modlą się za nie.

Przez cały listopad, codziennie o godzinie 18 będziemy celebrować zbiorowe Msze Święte w naszej Wspólnocie Parafialnej o życie wieczne w niebie dla dusz zmarłych poleconych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Nowości - Wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym z

Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Naszej Parafii:

Katechezy dla dorosłych

Katechezy dla dorosłych odbywają się w roku szkolnym co tydzień na początku Mszy Św. o godz. 10.30. Aktualnie omawiana jest Liturgia i znaczenie Mszy Świętej.
Serdecznie zapraszamy.

Światowe Dni Młodzieży