REKOLEKCJE ADWENTOWE 2014

W dziele Audio zamieszczone zostały nagrania z tegorocznych rekolekcji, które prowadził w tym roku doktorant KUL-u, teolog duchowości ks. Sebastian Polak Salwatorianin, zapraszamy do wysłuchania ich raz jeszcze, lub podzielenia się nimi z rodziną i znajomymi.

Nowości - Wydarzenia

SPOTKANIE NASZYCH BIELANEK Z MIKOŁAJEM :-)

mikołaj

Bielanki zapraszają wszystkich na swoje Święto Patronalne 8 grudnia br. - Niepokalane Poczęcie NMP - na Msze Św. o godz. 17.00.

Zdjęcie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej

002 079

30 listopada 2014 rozpoczeliśmy zapaleniem
pierwszej świecy
w wieńcu adwentowym

002 042

Adwent to czas w kościele katolickim mający przygotować wiernych na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa. Adwent rozpoczyna się na cztery niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, dodatkowo pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna Rok Liturgiczny. W kościele kapłan nosi ornat w kolorze fioletowym, a na ołtarzu leży wieniec, w którym znajdują się cztery świecie. Podczas każdej niedzieli zapalana jest kolejna świeca. Adwent trwa do wigilii Bożego Narodzenia, czyli do 24 grudnia.

Podczas trwania adwentu wierni powinni odpowiednio przygotować się do nadchodzących świąt. To okres modlitwy, wyciszenia oraz przygotowania do nadejścia na świat Chrystusa.

W związku z okresem Adwentu zapraszamy na RORATY w Naszej Parafii codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00 rano!

Katechezy dla dorosłych

Katechezy dla dorosłych odbywają się w roku szkolnym co tydzień na początku Mszy Św. o godz. 10.30. Aktualnie omawiana jest Liturgia i znaczenie Mszy Świętej.
Serdecznie zapraszamy.

Światowe Dni Młodzieży