REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

W dziele Audio zamieszczone zostały nagrania z tegorocznych rekolekcji, które prowadził w tym roku ks. Piotr Gumołowski, zapraszamy do wysłuchania ich raz jeszcze, lub podzielenia się nimi z rodziną i znajomymi.

Nowości - Wydarzenia

adoracja krzyza 2013 1W środę rozpoczął się Wielki Post, który jest okresem przygotowania do świąt Męki i Zmartwychwstania Chrystusa. Wielki Post może być dla nas czasem pogłębienia naszego życia religijnego poprzez modlitwę, udział w nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach.Podejmujemy również osobiste umartwienia w intencji zadośćuczynienia za nasze grzechy. Wielkopostne nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ odprawiane są w każdy piątek po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 17.30. dla dorosłych, a dla dzieci i gimnazjalistów o godz. 16.30.  GORZKIE ŻALE z kazaniami pasyjnymi na temat tradycji
i zwyczajów wielkopostnych, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15.Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i uczniów rozpoczną się w Piątą Niedzielę Wielkiego Postu tzn. 22 marca br. - prosimy tak zorganizować sobie czas aby nikogo w tym czasie na Parafialnych Rekolekcjach nie zabrakło.

Pozdrawiam - ks Proboszcz

ŚRODA POPIELCOWA

W środę 18 marca br. przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu - czas szczególnego rozważania Męki
i Śmierci Chrystusa. We środę obowiązuje post zarówno jakościowy jak i ilościowy, czyli wolno spożyć jeden posiłek do syta i nie wolno spożywać pokarmów mięsnych. Msze Św. tego dnia odprawiane będą o godz. 07.30., 09.00., 17.00., oraz dodatkowo o godz. 19.00. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie popiołu i na znak pokuty posypanie nim naszych głów.

Serdecznie zapraszamy!

Nowości - Wydarzenia

Miło nam poinformować, że Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski odznaczył 6 stycznia br. dwóch naszych Parafian: p. Zofię Czapską i Antoniego Tkacza medalami "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej".

Gratulując odznaczonym, pragniemy podkreślić, że odznaczenia te są pięknym wyróżnieniem dla całej naszej Społeczności Parafialnej i zachętą do jeszcze większej naszej modlitwy i pracy dla całego Kościoła.

Czytaj więcej…

PEREGRYNACJA

obraz

obraz Najświętszej Maryi
Panny Królowej Pokoju
aktualnie peregrynuje po:

WOJCIECHOWICACH

Sanktuaria Francji
Katechezy dla dorosłych

Katechezy dla dorosłych odbywają się w roku szkolnym co tydzień na początku Mszy Św. o godz. 10.30. Aktualnie omawiana jest Liturgia i znaczenie Mszy Świętej.
Serdecznie zapraszamy.

Światowe Dni Młodzieży